Szukaj lotu
Typ:
Wylot:
Atlas
Kalendarz
Przylot:
Atlas
Kalendarz
Pasażer:
Dorosły:
12>
Dziecko:
(2-11 l.)
Niemowlę:
(0-2 l.)
Preferencje:
Klasa:
Sortowanie:

NEWSY prosto z nieba

Do Bejrutu z LOT-em
Bezpośrednie loty do stolicy Libanu - Bejrutem

PROMOCJE prosto z nieba

Oferty last minute
Warszawa - Londyn
od 230PLN
Warszawa - Dublin
od 90PLN
Warszawa - Madryt
od 175PLN
Warszawa - Nowy Jork
od 790PLN
Warszawa - Toronto
od 1200PLN
Warszawa - Sydney
od 3260PLN
Warszawa - Rzym
od 94PLN
Warszawa - Istambuł
od 299PLN
News
2009-09-28
Jest projekt lotniska w Obicach

Jest już gotowy szczegółowy projekt budowlany lotniska w podkieleckich Obicach. Chodzi o pierwszy etap inwestycji, czyli wyrównanie terenu. Prace mają ruszyć wiosną przyszłego roku.

Jak informuje Mieczysław Pastuszko, dyrektor Wydziału Projektów Strukturalnych w kieleckim ratuszu, miasto ma już kolejny komplet dokumentów, które bardzo przybliżają powstanie lotniska w Obicach.

- Od konsorcjum firm "APA Kuryłowicz” i "Polconsult” odebraliśmy szczegółową koncepcję architektoniczno – budowlaną lotniska w Obicach oraz projekt budowlany pierwszego etapu inwestycji, czyli makroniwelacji (wyrównania terenu – przyp. red.) – informuje dyrektor Mieczysław Pastuszko. – Dokumenty, które uzyskaliśmy będą załącznikami do wniosku, który zostanie skierowany do wojewody w sprawie wydania zgody na realizację inwestycji. Za nami kolejny ważny etap – dodaje dyrektor.

Przypomnijmy, że w tym miesiącu Urząd Lotnictwa Cywilnego wydał zgodę na założenie Regionalnego Portu Lotniczego Kielce – Obice. Zgodnie z harmonogramem pierwszy samolot na wylądować w 2015 roku. Miasto prowadzi rozmowy z potencjalnymi inwestorami, którzy mogliby wybudować lotnisko. Wśród nich są także Chińczycy.

źródło: echodnia.pl