Szukaj lotu
Typ:
Wylot:
Atlas
Kalendarz
Przylot:
Atlas
Kalendarz
Pasażer:
Dorosły:
12>
Dziecko:
(2-11 l.)
Niemowlę:
(0-2 l.)
Preferencje:
Klasa:
Sortowanie:

NEWSY prosto z nieba

Do Bejrutu z LOT-em
Bezpośrednie loty do stolicy Libanu - Bejrutem

PROMOCJE prosto z nieba

Oferty last minute
Warszawa - Londyn
od 230PLN
Warszawa - Dublin
od 90PLN
Warszawa - Madryt
od 175PLN
Warszawa - Nowy Jork
od 790PLN
Warszawa - Toronto
od 1200PLN
Warszawa - Sydney
od 3260PLN
Warszawa - Rzym
od 94PLN
Warszawa - Istambuł
od 299PLN
News
2009-11-19
PPL i LOT mają na Okęciu nowego konkurenta

Jak informuje "Dziennik Gazeta Prawna" Swissport International i Menzies Aviation będą wspólnie działać na Okęciu, choć na świecie ostro rywalizują między sobą w obsłudze samolotów pasażerskich. To zła wiadomość dla PPL i LOT.

Oficjalnie firmy nie komentują informacji o wspólnym projekcie w Polsce, ale o zapadnięciu takiej decyzji poinformował "DGP" anonimowo pracownik jednej z tych firm.

Już w maju obydwie firmy dostały z Urzędu Lotnictwa Cywilnego certyfikaty uprawniające do działania w Polsce. Początkowo walczyły między sobą o majątek po upadłym LOT Ground Services, ale syndyk przyznał go nowej spółce powołanej przez LOT. Wtedy obie firmy zaczęły myśleć o wspólnej działalności - pisze "Dziennik Gazeta Prawna".
 

To zła informacja dla działających na Okęciu Warsaw Airport Services (własność PPL) i LS Services (własność LOT). Swissport i Menzies to światowi potentaci w naziemnej obsłudze samolotów. Łącznie zatrudniają 45 tys. osób i mają ogromne doświadczenie. A wiele latających na Okęcie linii lotniczych korzysta z ich usług w innych krajach. 

 

źródło: wnp.pl