Szukaj lotu
Typ:
Wylot:
Atlas
Kalendarz
Przylot:
Atlas
Kalendarz
Pasażer:
Dorosły:
12>
Dziecko:
(2-11 l.)
Niemowlę:
(0-2 l.)
Preferencje:
Klasa:
Sortowanie:

NEWSY prosto z nieba

Do Bejrutu z LOT-em
Bezpośrednie loty do stolicy Libanu - Bejrutem

PROMOCJE prosto z nieba

Oferty last minute
Warszawa - Londyn
od 230PLN
Warszawa - Dublin
od 90PLN
Warszawa - Madryt
od 175PLN
Warszawa - Nowy Jork
od 790PLN
Warszawa - Toronto
od 1200PLN
Warszawa - Sydney
od 3260PLN
Warszawa - Rzym
od 94PLN
Warszawa - Istambuł
od 299PLN
News
2010-01-05
Wzmożone kontrole na krakowskim lotnisku

Krakowskie lotnisko dostosowało procedury kontroli pasażerów do wytycznych Urzędu Lotnictwa Cywilnego.

Obecnie pasażerowie muszą się spodziewać wzmożonych kontroli zarówno swojej osoby, jak i bagażu rejestrowanego i podręcznego. Wydłużeniu może ulec czas kontroli bezpieczeństwa na tzw. "bramkach", przed wejściem do gate'ów, gdzie czeka się na lot. Zaostrzone procedury dotyczyć będą zarówno pasażerów w ruchu krajowym, jak i międzynarodowym.

Władze lotniska przypominają, że każdy pasażer przed wylotem poddawany jest kontroli bezpieczeństwa. Konieczne jest wtedy zdjęcie okrycia wierzchniego (np. płaszcza, kurtki) oraz wszystkich części odzieży, które zawierają metalowe elementy. W okresie zimowym dotyczyć to może również obuwia (lotnisko zapewnia jednorazowe, foliowe osłonki na stopy, które można ubrać na czas kontroli). Na stronie Urzędu Lotnictwa Cywilnego znaleźć można tzw. "białą listę", która zawiera wskazówki dotyczące przedmiotów, które można pakować do bagażu podręcznego i rejestrowanego.

Pasażerowie proszeni są o przybywanie na lotnisko z pewnym zapasem czasu. Wcześniejsze przybycie pozwoli uniknąć nerwowych sytuacji czy spóźnienia na lot. Ważną rzeczą jest także rozważne pakowanie. W bagażu podręcznym powinny się znaleźć rzeczy, które są naprawdę niezbędne podczas podróży.

W dalszym ciągu obowiązują także obostrzenia dotyczące wnoszenia na pokład samolotu płynów – nie mogą mieć one objętości większej niż 100 ml i muszą mieścić się w foliowym woreczku, który można znaleźć przy punktach kontroli bezpieczeństwa na lotnisku.

źródło: lotniczapolska.pl