Szukaj lotu
Typ:
Wylot:
Atlas
Kalendarz
Przylot:
Atlas
Kalendarz
Pasażer:
Dorosły:
12>
Dziecko:
(2-11 l.)
Niemowlę:
(0-2 l.)
Preferencje:
Klasa:
Sortowanie:

NEWSY prosto z nieba

Do Bejrutu z LOT-em
Bezpośrednie loty do stolicy Libanu - Bejrutem

PROMOCJE prosto z nieba

Oferty last minute
Warszawa - Londyn
od 230PLN
Warszawa - Dublin
od 90PLN
Warszawa - Madryt
od 175PLN
Warszawa - Nowy Jork
od 790PLN
Warszawa - Toronto
od 1200PLN
Warszawa - Sydney
od 3260PLN
Warszawa - Rzym
od 94PLN
Warszawa - Istambuł
od 299PLN
News
2010-02-26
LOT odleci pod tureckie skrzydła?

Turkish Airlines chciałyby utworzyć spółkę z LOT-em - ustaliła nieoficjalnie "Rzeczpospolita". Turecki przewoźnik ma w kasie 1,9 mld dolarów, które może wykorzystać na przejęcia firm lotniczych.

TA to obecnie siódma co do wielkości linia lotnicza w Europie. Ma ambicję, aby przeskoczyć co najmniej o trzy miejsca do przodu i znaleźć się za Lufthansą, British Airways i Air France/KLM. W ub. roku przewiozła 26 mln pasażerów. Polski przewoźnik PLL LOT - ponad 3,6 mln.

Według informacji "Rz" Turkish Airlines są jednym z dwóch inwestorów branżowych, którzy wyrazili zainteresowanie wstępną ofertą prywatyzacyjną Ministerstwa Skarbu Państwa. Nieoficjalne potwierdzenie tej informacji gazeta otrzymała w centrali TA w Stambule.

W 2009 r. Turcy chcieli przejąć Austrian Airlines i utworzyć centrum przesiadkowe w Wiedniu. Ubiegła ich Lufthansa. Zdaniem austriackiego analityka europejskiego rynku lotniczego Kurta Hofmanna - LOT, którego na własnym rynku dusi konkurencja silnych przewoźników, przyda się mocny partner z kraju, gdzie rynek się dynamicznie rozwija. - Przez Warszawę do Europy Środkowej i Wschodniej latałoby nie tylko więcej pasażerów z Turcji, ale także z Bliskiego Wschodu oraz Afryki, mówi Hofmann. 

 

źródło: wnp.pl