Szukaj lotu
Typ:
Wylot:
Atlas
Kalendarz
Przylot:
Atlas
Kalendarz
Pasażer:
Dorosły:
12>
Dziecko:
(2-11 l.)
Niemowlę:
(0-2 l.)
Preferencje:
Klasa:
Sortowanie:

NEWSY prosto z nieba

Do Bejrutu z LOT-em
Bezpośrednie loty do stolicy Libanu - Bejrutem

PROMOCJE prosto z nieba

Oferty last minute
Warszawa - Londyn
od 230PLN
Warszawa - Dublin
od 90PLN
Warszawa - Madryt
od 175PLN
Warszawa - Nowy Jork
od 790PLN
Warszawa - Toronto
od 1200PLN
Warszawa - Sydney
od 3260PLN
Warszawa - Rzym
od 94PLN
Warszawa - Istambuł
od 299PLN
News
2010-10-28
Lotem znowu polecisz do Azji

Ministerstwo Infrastruktury wynegocjowało zgodę na korzystanie z korytarza powietrznego nad Syberią. Rzecznik prasowy Ministerstwa potwierdził, że informacja już została przesłana przewoźnikowi. Dzięki tej zgodzie operacyjnej jest szansa na nowe loty.

Połączenie Warszawa-Pekin obsługiwały w 2008 r. Polskie Linie Lotnicze LOT. Zostało ono jednak zamknięte. Rzecznik przewoźnika- Jacek Balcer, tłumaczył tę sytuację problemem z uzyskaniem zgody na przelot nad Federacją Rosyjską. Nie zostały także dostarczone zamówione samoloty dreamliner, które mogłyby latać na tej trasie.

Teraz loty do Hanoi czy Pekinu potrwają ok. 9,5 godziny, czyli o 3,4 godziny krócej niż gdyby musiały omijać Rosję. To sprawia, że przeloty stają się ekonomicznie opłacalne. Tym bardziej, że zainteresowanie jest bardzo duże. Bilety są już wyprzedane do lutego 2011 roku. LOT planuje przewozić ok.1,2 tysiąca pasażerów tygodniowo.

O konieczności uruchomienia połączeń do Azji mówi się od dawna. Do nagłośnienia sprawy przyczyniła się m.in. wiceminister sportu i turystyki- Katarzyna Sobierajska. Wystawa EXPO w Szanghaju i duże zainteresowanie polskim pawilonem spowodowały, że brak lotów stał się bardzo uciążliwy.

Resort sportu i turystyki zaprosił do Polski przedstawiciela Narodowej Administracji Turystycznej Chińskiej Republiki Ludowej. Nawiązywanie takich relacji na poziomie rządowym jest znakiem dla branży turystycznej, że z takim rynkiem należy intensyfikować współpracę - powiedziała Sobierajska.
To nie jest tak, że jesteśmy już w pełni usatysfakcjonowani poziomem tej współpracy i na tym możemy zakończyć. Expo zbliża się do końca, ale teraz następuje ten, myślę bardzo intensywny okres, kiedy przede wszystkim efekty pracy przez te pół roku należy efektywnie skonsumować i nadal tę współpracę rozwijać - dodała wiceminister.

W naszym kraju mieszka 4,5 tysiąca wietnamskich absolwentów szkół wyższych, a loty do Hanoi wzbudziły także zainteresowanie naszych sąsiadów- Czech i Słowacji. Na pokład z pewnością wsiądą także podróżujący do Bangkoku czy Ho Szi Min.

W 2009 roku nasz kraj odwiedziło ok.20 tysięcy turystów z krajów wschodu. Tendencje są wzrostowe.

źródło: lotniczapolska.pl